Konstlunch med Input interiör

Välkommen till Malmö Konsthall den 4 november för en konstlunch med branschkollegor samt en guidad visning av grupputställningen Speaking Volumes, med konstnärer från USA, Storbritannien och Sverige. Inbjudan gäller för dig och dina kollegor. Anmäl er genom att ange koden i inbjudan. OSA senast 21 oktober.

 

Tisdag 4 november
11.30 – 12.00

Guidad visning

12.00 – 12.45

Vegetarisk lunch

Konstlunchen arrangeras även den 7 november.

Om utställningen

Med utställningen Speaking Volumes vill Malmö Konsthall utmana normen för hur vi definierar konstnärlig kvalitet och öppna upp för samtal om representation inom den samtida konsten. Medverkande konstnärer är Nicole Storm, Monica Valentine, Alan Faulds, Mawuena Kattah, Mattias Johansson och David Cheung.

När något speaks volumes förmedlas ett budskap med kraft – utan att många ord behövs. Tidigare nämnda konstnärer har förmågan att skapa verk som talar bortom orden. Med sina distinkta visuella uttryck gestaltar de olika sätt att erfara världen.

 

Välkommen!
Låt oss kontakta dig

Dela dina uppgifter så återkommer vi.

Tack

Vi återkommer till dig så snart vi kan.

Till formuläret
Hoppsan

Ett fel har inträffat, var god försök igen.

Till formuläret